Pilt 1. Degritter Mark II. Allikas: Degritteri erakogu 2024

“ Saamegi turul olevatest konkurentidest erineda hea visuaalsusega ja brändikuvandiga, mida head turundusmaterjalid ja selge arusaam tootest aitab luua.”

– Emilia Laas, Degritteri turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

Kliendist

Degritter on 2016. aastal Eestist alguse saanud vinuüülide ultrahelipesurite tootja. Nüüdseks on maailma audiofiilidele tuntud ettevõte välja arendanud ja tootnud lausa kolm plaadipuhastusseadet Mark I, Mark II ja Fonoteek RCM. Loetelus viimane avalikustati tänavu toimunud maailma suurimal audiomessil Munich High End 2024 ning on saadaval selle aasta lõpus. Degritterit teeb eriliseks asjaolu, et nad on jäägitult keskendunud plaadipuhastusseadme uurimisse, tootearendusse ja disainimisse.

Valdkond, kus Degritter toimetab on väga nišiala. Just seetõttu on nad suundunud kiirelt välisriikidesse, et laiema vinüülisõprade kogukonnani jõuda. Emilia, Degritteri turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, sõnab ettevõtte rahvusvahelistumisest järgmist: ”Turul läbilöömiseks tuleb tunda oma klienti, mis vajadused ja mured tal on, mida saame lahendada oma toodetega. Degritteri edu eeliseks oli see, et ettevõtte loojad lahendasid probleemi, mis neil endal tekkis – soov kiirelt ja efektiivselt puhastada oma plaate, et vinüülid grammofonis ei ragiseks. Selgus, et toona turul pakutavad lahendused olid kas ebaefektiivsed või nõudsid palju aega ja tööd. Mehed panid pead kokku ning leiutasid täisautomaatse ultrahelipesuri vinüülidele, mis erinevates audiofiilide foorumites sai palju positiivset vastukaja.”

Kliendi soov

Nordic Render on Degritterile valmistanud turunduslikke 3D animatsioone ning 3D renderdusi, mida on Degritter oma turundusmaterjalides (masina tutvustuse videod, flaierid) kasutanud. Ka oma uusima masina tutvustamiseks pöörduti Nordic Renderi poole. Jätkab Emilia: ”Fonoteek RCM oli pikalt arenduses ja temast korralikke pilte teha ei saanud, sest teda lihtsalt ei olnud veel kokku pandud täies mõõdus. Siis saimegi turundusmaterjalides kasutada renderdatud pilte.”

Pilt 2. Degritteri tiim Munich High End 2024 messil. Pildil paremal uus Fonoteek RCM. Allikas: Degritteri erakogu 2024

Miks otsustas klient 3D piltide kasuks?

Degritter on kasutanud ka kaameraga lindistatud videosid, kuid tõdevad, et turunduslikud 3D animatsioonid on etemad. Degritteri kaks peamist põhjust, miks kasutada 3D visualiseerimise abi oma toote näitlikustamiseks:

1. “Klientide saadud tagasiside põhjal on asju selgitada lihtsam ikka visuaalse materjaliga. Degritteri masin kasutab vinüülplaatide puhastamiseks ultraheli – masinas on ultrahelivõimendid, mis tekitavad vett võnkuma pannes imepisikesi mullikesi, mis puhastavad vinüülplaatide sügavamaid kihte, kuhu lapi või harjaga puhastama ei ulatu. Selle protsessi visualiseerimiseks on turunduslikud 3D animatsioonid ja 3D renderdused hädavajalikud, kuna sellise suuruse skaalal asju pildistada on väga keeruline.”

2. “Kodulehe illustreerimiseks – selleks, et inimene, kes satub juhuslikult meie kodulehte sirvima, saaks kiire ja arusaadava ülevaate, mida me teeme, mida me pakume, on 3D animatsioonid väga head – ta ei pea süvenema pikka kirjeldavasse teksti või mõtestama lahti mingeid pilte – video jookseb ja kõik on selge. Kodulehel on meil Nordic Renderi 3D animatsioonid, mis näitavad Degritteri Mark II masina erinevaid funktsioone – näiteks paakide vahetust, filtrivahetust, ultraheli pesu jm.”

Pilt 3. 3D pilt ultrahelivõimenditest. Allikas: Degritteri erakogu 2024

Lähteinfo

Degritter varustas Nordic Renderit kogu vajaminema infoga: mudelite info, olemasolev pildimaterjal ja erinevad vaated. Samuti sõnastas Degritter oma tagasiside ja tehnilised nõuded väga arusaadavalt, et projekti vastutama pandud Nordic Renderi disainer Arno sai oma tööd hästi teha. Projekti üks osapooli oli ka loovagentuur Wulcan, kes valmistas animatsiooni storyboardi. Seda kasutatakse ka suurtes animatsioonistuudiotes, et kiirelt video kontseptsiooni teistele jagada ning vajadusel tagasisidet saada või nõu pidada.

Koostöö etapid

1. Eesmärkide määratlemine. Degritteri turundusliku 3D animatsiooni eesmärkideks oli näidata inimestele, mis põhimõtetel nende masin töötab ja saada juurde häid turundusmaterjale.

2. Stsenaariumi ja süžeeskeemi (storyboard) loomine loovagentuuri Wulcani poolt. Paralleelselt koostöö Nordic Renderi disaineri Arnoga.

3. 3D-modelleerimine, millega tegeles 3D disainer Arno.

4. Animatsiooni renderdamine ehk video lõppfailiks valmistamine.

5. Testimine, tagasiside ja lihvimine

Lõpptulemus   

Degritter sõnas, et projekti alguses püstitatud eesmärgid nende jaoks täitusid. Jätkab Emilia: ”Vaadates meie toodete peamist sihtgruppi, saame üldistavalt öelda, et visuaalne kirjeldav pilt ja video ütleb kindlasti rohkem kui tuhat sõna. Inimestel ei ole väga püsivust, et lugeda pikki tekste või voldikuid, nad soovivad saada kiiret ülevaadet, kuidas miski töötab ja missuguseid võimalusi ta meie masinatega endale luua saab. Saamegi turul olevatest konkurentidest erineda hea visuaalsusega ja brändikuvandiga, mida head turundusmaterjalid ja selge arusaam tootest aitab luua.”

Degritteriga koostöö oli ka Nordic Renderi jaoks põnev ning edukas, sest võimaldas animeerida kõrgtasemelist animatsiooni. Kõrge standardi loomisel abiks olnud loovagentuur Wulcan jälgis pingsalt visuaalset kvaliteeti videotes (neil oli ka endal eesmärgiks seatud maailmatasemel kvaliteet). Seetõttu tuli toota nii kvaliteetne toote video kui võimalik. Projektis tähendas sõna “kvaliteet” tipptasemel valgustuse ja materjalide loomist, et toode mõjuks ühtaegu eepiline kui ka realistlik. Valgustus pidi olema salapära loov ent toote parimaid omadusi esile toov, mis ka lõpptulemuses kajastub.

Disaineri kommentaar

Nordic Renderi disainer Arno muljetab projekti kohta järgmiselt: ”Tehnilise poole pealt oli väljakutseks erinevate füüsiliste efektide loomine ja jäljendamine. Näiteks esimeses Degritteri turunduslikus 3D animatsioonis oli selleks veepiiskade kuivatamine. Hiljem boonusvideos plaadi vahuga katmine ning siis selle kuivatamine. Lisaks veel klipp, kus tuli lennata kaameraga masina veepaagist läbi, ning olla osa veest kui see voolab läbi torustikku filtrisse koos teiste mustuse osakestega. Selliseid asju mujal pole teinud.”

Järgnevalt kirjeldab Nordic Renderi disainer, mida saab läbi turundusliku 3D animatsiooni näitlikustada:

”Võrreldes piltidega on näiteks turunduslikud 3D animatsioonid (kasvõi 10-sekundlilised) etemad, kuna võimaldavad kuvada kiirelt mitut tüüpi informatsiooni, mis muidu ühele pildile ei mahuks, ei sobiks või oleks segadust tekitav. Võtame mingi toote – seda saame näidata erinevates kasutuskohtades, eri funktsioone täitmas, või lisada juurde reklaamtekste, mis ilmuvad ja on efektsed. Või näiteks kinnisvara – majast näitame järjest erinevaid vaateid, kuid need on dünaamilises liikumises, lisades vaatajale visuaalset stimulatsiooni – ehk soov vaadata edasi, kasvõi video lõpuni.»

Kliendi tagasiside

”Kõik on väga meeldiv olnud, suhtlus sõbralik, vastused kiired. Uue koostööprojekti vajadus tekib kas siis, kui arendame välja järgmise uue toote, millele on 3D renderdusi või 3D animatsioone vaja või kui tekib vajadus olemasolevatele toodetele uusi turundusmaterjale tellida,” sõnas Emilia.

Pilt 4. Kuvatõmmis Nordic Renderi poolt loodud 3D animatsioonidest Degritteri kodulehel. Allikas: Degritteri koduleht 2024

Vajad koostööpartnerit, kes Sinu ideed ellu viiks? Nordic Renderis mõtleme terve koostöö vältel Sinuga kaasa ja peame oluliseks ka projekti lõppedes Sinu tegemistel ja kordaminekuttel silma peal hoida.

Võta ühendust Nordic Renderi projektijuhi Helen Tiidoga meili teel helen@nordicrender.com või telefonil +372 5656 5946.