Kontakt

Uudised

Miks on kliendil oluline saata detailne lähteinfo 3D agentuurile? Oma kogemusest räägib Sungarden Design

Posted on 01 märts 2024

“Minu kogemus Nordic Renderiga kinnitas minu arusaama, et kui edastada teenusepakkujale võimalikult täpsed soovid ja sisendid, siis on tulemus kiire, kvaliteetne, mõistliku hinnaga ja ootuspärane – täpselt selline meie tulemus läbi koostöö ka tuli.”

– Jüri Laur, Sungarden Design esindaja

Kliendist

Sungarden Design on Pärnus tegutsev disaini- ja tootmisettevõte, mis valmistab nii sise- kui välisruumidesse mõeldud taimekaste ja istepinke. Noor ettevõte on ambitsioonikas ning soovib läbi pideva tootearenduse ja koostööde laiendada oma tootevalikut ja liikuda ka välisturugudele.

Kliendi soov

Sungarden Design pöördus Nordic Render 3D loovagentuuri poole sooviga saada oma uue idee realiseerimiseks tootefotosid. ”Kaalutud sai erinevate ettevõtete vahel kes seda teenust pakuvad, mäletan väga selgelt oma esimest informatiivset ja meeldivat telefonivestlust Nordic Renderi projektijuhi Heleniga ning üsna ühemõtteliselt sai selgeks, et just Nordic Renderi teenused on täpselt see, mida mul vaja,” kirjeldab Jüri Laur Sungarden Designist.

Miks otsustas klient 3D piltide kasuks?

Jüri selgitab: ”Otsustasin 3D tootefotode kasuks põhjusel, et olin liiga kriitiline oma disaintoodetest (taimekastid ja istepingid) tootefotode tegemisest fotokaameraga. Pildistasin oma fotosid siit-sealt erineva võimekusega fotoaparaatidega ja taustaga, aga ikkagi jäi midagi vajaka (valgusnurk, varjundid, tausta iseärasused ja kvaliteet). Kui peale vestlust Nordic Renderiga selgus (toim.), et tootefotodest saab hõlpsasti ka taustavisuaalseid fotosid luua, sealhulgas taimekastid täita täpselt konteksti sobivate ilutaimedega, siis ei olnud enam üldse küsimust 3D tootefotode vajalikkuse üle – neid oli mul kindlasti vaja.”

Lähteinfo

Sungarden Design varustas Nordic Renderit oma olemasolevate tootepiltidega ning täpsete kirjeldustega toodete osas – värvikoodid, materjal, mõõdud ja lisad. Samuti oli kliendil olemas kindel nägemus, mis asendis ja taustaga ta oma tooteid näha soovib. Nordic Renderi disaineril oli lihtne saada kliendi soovist hea ettekujutus, et tööd alustada.

Nordic Renderi ettepanek kliendile

Alati on suur rõõm kui oskame klienti aidata ning teda üllatada erinevate võimaluste ja lahendustega, mis on tema soovi täitmiseks võimalik teha. Ka Sungarden Designile saime välja pakkuda erinevaid võimalusi, mille vajadust klient ka ise tundis. Jüri kommentaar Nordic Renderi ettepanekute kohta: ”Valikut aitas teha telefonivestlusest välja kujunenud arutelu, et mida kõike põnevat minu tootefotodega on veel võimalik teha ning minu esialgne soov saada ainult tootefotosid sai täiendust taustavisuaalsete fotode näol. Samuti pakuti mulle võimalust saada tootefotodest ka 360 kraadi pööratavad tootefotod mille vajadus ja soov minu ettevõtmises on kindlasti olemas.”

Koostöö etapid

Projektijuht Helen kirjeldab projekti kulgu järgmiselt: ”Kliendi soovide mõistmine ja ideede lahti mõtestamine on protsess. Meil Nordic Renderi meeskonnas hakkab tavaliselt kliendi mõistmise protsess ja kliendi soovide kindlaks tegemine pihta läbi tutvumise kliendi toote, teenuse või tegevusvalkonnaga. Analüüsi tulemusena oskame tuginedes oma pikaajalisele kogemusele teha soovitusi ning anda omapoolseid ideid ning mõtteid edasi kliendile. Sungarden Design näol oli meil hea võimalus kliendile tutvustada 3D maailma võimalusi ning võlusid, millega klient huviga kaasa tuli. Selle tulemusena saime kliendi jaoks luua tootest 3D mudelid ning neid visualiseerida nii stuudiopiltide, konfiguraatori kui ka unikaalse taustaga ilupiltide näol. Kuna oleme orienteeritud oma klientide müügiprotsessi kiirendamisele ja edendamisele siis on rõõm, kui saame oma oskusi ja kogemusi maksimaalselt kliendi kasuks tööle panna.”

Lõpptulemus

Hea ja väga hea lõpptulemus ja selle valmimine on alati väga individuaalne. Meieni jõutakse tavapärases praktikas siis, kui müügimaterjale/ 3D visuaale on vaja juba väga pakiliselt, seega on aeg meie töös alati väga kriitiline ja vahel mitte kõige meeldivam faktor. Esmane koostöö on reeglina pigem aeganõudvam, sest õpime tundma toote iseärasusi ja kliendi spetsiifilisemaid soove. ”Kuna Sungarden Designi soov oli avada oma koduleht ja kasutada kodulehel meie tehtud visuaale siis ajaline surve ei olnud väga tugev ning usun, et arvestades kõiki asjaolusid võib projekti valmimise lugeda mõistlikuks,” selgitas Helen.

Pilt 1. Sungarden Design Classic taimekasti konfiguraator. Allikas: Sungarden Design koduleht 2024
Pilt 2. Valminud 3D pilt lillekastidest linnaruumi taustal. Allikas: Sungarden Design koduleht 2024

Kliendi tagasiside

Sungarden Designi kommentaar koostöö kohta: ”Mina jäin Nordic Renderi poolt pakutava teenusega rahule, suhtlus oli meeldiv ja meilidele vastati kiiresti. Kui oli vaja piltide juures muudatusi või täiendusi teha, siis neile reageeriti ruttu ja minu toodete puhul saime paika ka kõige pisemad detailid, tulemus jäi väga tõetruu. Mulle väga sobib Nordic Renderi hinnastamispoliitika mil tasu arveldatakse reaalselt kulunud tundide alusel – nii on kõige ausam ja läbipaistvam mõlemale osapoolele. Nordic Render on siiani täitnud kõik minu soovid ja minuni on jõudnud ülimalt hea kvaliteediga tõetruud tootefotod ja taustavisuaalidega fotod. Minu kogemus Nordic Renderiga kinnitas minu arusaama, et kui edastada teenusepakkujale võimalikult täpsed soovid ja sisendid, siis on tulemus kiire, kvaliteetne, mõistliku hinnaga ja ootuspärane – täpselt selline meie tulemus läbi koostöö ka tuli.”

Ka meile, Nordic Renderi meeskonnale, jääb koostöö meelde oma positiivse ja lugupidava emotsiooni poolest. ”Suhtlus Sungarden Design esindaja Jüriga oli eeskätt musternäide heast sisendist ning info ja ideedevahetusest. Proovime alati rõhuda, et oleme eelkõige koostööpartner, mitte pelgalt teenusepakkuja. Seega on äärmiselt oluline, et ka klient mõtleks kaasa esimesest hetkest, ” meenutab projektijuht Helen.

3 nõuannet parima lähteinfo koostamiseks

Meil on väga hea meel tõdeda, et palju kliendid, kaasa arvatud Sungarden Design eesotsas Jüri Lauriga mõistavad detailse lähteinfo edastamise olulisust. Paraku puutuvad meie Nordic Renderi disainerid siiski kokku veel vastupidiste näidetega, kus info on kesine või puudulik. Sellele järgnevad mitmed kirjavahetused, mis on ajanõudlikud ja pikendavad projekti valmimise tähtpäeva. Kui disainer ei oska kesise lähteinfo tõttu kõiki vajalikke detaile arvesse võtta, siis võib kliendi nägemus disaineri omast oluliselt erineda. Vältimaks arusaamatusi ja lisanduvat ajakulu, soovime omalt poolt jagada kolme nõuannet, millele järgmine kord lähteinfo kirjutamisel mõelda.

Soovitusi jagavad Nordic Renderi disainerid:

1. Anna oma soov või idee visuaalselt edasi

Enamus meie disaineritest tõid välja punkti, et klient võiks rikastada oma soove täpsustuste ja pildimaterjalidega. See tähendab, et oleks olemas joonis, enda tehtud skitseering, 3D mudel või nende puudumise korral otsida internetist pilte, mis läheksid Sinu nägemustega kokku. Üks meie disaineritest soovitab pildi otsinguteks kasutada näiteks Pinteresti, “see on minu meelest üks parimaid kohti, täis häid visuaale,” lisas disainer. Kui Sul ei ole ei visuaalseid näiteid ega saa ka ise vabakäega visandit joonistada, siis soovitame Sul oma ideed väga konkreetselt sõnastada. See võiks hõlmata üldist kontseptsiooni, konkreetset kirjeldust oodatavast lõpptulemusest ning detaile mis Sa kindlasti oma pildil näha sooviksid.

Loomulikult erineb toote visualiseerimine näiteks sisekujunduse omast. Toote korral on andmed täpsemad, see tähendab, et on kindlad mõõdud, materjalid, asendid, mis tootel juba olemas on. Sisekujunduse või ka näiteks pildi tausta puhul oleks hea jagada disaineriga näiteks moodboardi, näiteid viimistlusmaterjalidest, värvitoone, mööblinäidised jt.

2. Too välja Sinu jaoks olulisemad detailid

Disainerile on igati abiks erinevad kommentaarid, nõuded, tähelepanekud, mis on näiteks noolte või ringidega esile toodud. Nii saab disainer täpselt aru, mis kohast või detailist on jutt ja oskab seda arvestada.

Kui Sul ei ole kindlaid nägemusi ning soovid disainerile vabad käed anda, siis pea meeles, et disaineril on tohutu valik erinevatest stiililahendustest, esemetest, värvitoonidest, mida pildi sisse valida. Hea oleks siiski disainerile mingid raamid anda, et disainer oskaks selles tohutus maailmas vastavalt Sinu soovile orienteeruda. Neid tohutuid võimalusi saab kui suurt toidupoodi kirjeldada – kui disaineril on poenimekiri ehk Sinu lähteandmed olemas, siis oskab ta poes vähemalt õigesse riiulivahesse kõndida. Nii ei pea disainer muretsema, et klient tema valitud ostukorviga täielikult nördinud ei ole.

3. Väldi tagasiside kirjutamisel ebaolulist infot

Kui on olukord, kus disaineri esimene tehtud versioon vajab muudatusi, siis kirjuta eraldi punktidena välja muutmist vajavad kohad. Samuti lisa disaineri versioonile ringidega või nooltega kohad, kus ebatäpsus esineb. Oma lähteinfo edastamisel ole selles täielikult kindel, nii säästad enda aega, närve kui ka raha.

Pilt 3. Projekti lõpuks valminud stuudiopilt pingist. Allikas: Nordic Render erakogu 2024
Pilt 4. Projekti lõpuks valminud 3D pilt linnaruumi taustaga. Allikas: Nordic Render erakogu 2024