Kontakt

Uudised

Intuit by Softrend: kuidas 3D visualiseerimine lihtsustab toodete presenteerimist

Posted on 15 apr. 2024
Pilt 1. Nordic Renderi loodud 3D pilt Intuit by Softrendile. Allikas: Nordic Render erakogu 2024

“3D modelleerimine on mööblitööstuses käepärane, kiire ja soodne lahendus visualiseerida mööblimudeleid ja kattematerjale loomaks klientidele ettekujutus pakutavast valikust.”

– Triine Casdagli, Intuit by Softrend turundusjuht

Kliendist

Intuit by Softrend on kontorimööbli tootja, kes kasvas välja pehmemööbli valmistajast Softrend. Keskendudes töö- ja puhkealade efektiivsusele, aitab Intuit kontorite kujunduslahendustega ja mööbli kasutusega kaasa mõelda, püüeldes parima töö õhkkonna saavutamiseni. Intuit valmistab käsitööna Eesti tehases mööblit vastavalt kliendi vajadustele. Intuit by Softrendi tootevalikut iseloomustab modulaarsus ja perekondlik kuuluvus. Seetõttu ulatub erinevate üksiktoodete hulk paarisajani ning kangaste valik ulatub ligi 1000 nimetuseni.

Kliendi soov

Intuit pöördus Nordic Renderi poole seoses e-poe mööbli 3D piltide loomisega. Jätkab Triine, Intuitist: ”Selle tarbeks oli meil vaja kindlaks ajahetkeks luua hulgi 3D visuaale erinevatest mööblimudelitest erinevate kangakatetega. Soovisime, et mulje tootest, mida klient e-poe vahendusel valib, oleks võimalikult ehe ja loomutruu, kuid nii suure valiku ette valmis tootmine ja pildistamine ei ole majanduslikult otstarbekas.”

Miks otsustas klient 3D piltide kasuks?

“Mööblimudelite 3D visualiseerimist kasutavad meie tootedisainerid ka tootearenduse protsessis tootest ettekujutuse loomiseks. Elutruudust tagavate nüansside viimistlemiseks jääb meie majasisesest ressursist aga väheks ning müügimaterjalidesse ja e-poe tarbeks loodavate 3D piltide jaoks vajame välist abi,” kirjeldab Triine. “3D modelleerimine on mööblitööstuses käepärane, kiire ja soodne lahendus visualiseerida mööblimudeleid ja kattematerjale loomaks klientidele ettekujutus pakutavast valikust. Samuti lihtsustab 3D visualiseerimine toodete presenteerimist, eriti uute toodete lansseerimise faasis, mil me kõiki tooteseeria mooduleid valmis ei tooda. Müügimaterjalides on aga vaja luua reaalne ettekujutus tootest, eksponeerida neid modulaarsete kooslustena. Samuti on võrdlemisi lihtne lasta luua 3D pildile taust vastavalt kontekstile ja soovile,” lisab Intuiti turundusjuht.

Lähteinfo

Intuiti poolt saadetud lähteinfo oli Nordic Renderi jaoks arusaadav ja detailne. Jätkab projektijuht Kert: ”Intuit on olnud meile pikaaegne koostööpartner, keda oleme ajaga saanud paremini tundma õppida. Saime info, et Intuitil on Rootsis üks mess tulekul, mille tõttu pingutasime omalt poolt selle nimel, et projektiga valmis jõuda ja väga häid 3D visuaale luua. Teame, kui oluline on isikupärane, kvaliteetne ja meeldejääv turundusmaterjal ühe ettevõtte jaoks” Meie projektijuht ja disainer said koostöö paremaks kulgemiseks Intuitilt järgnevat infot: tähtaeg, päriselu fotod toodetest või toote prototüüpidest, exceli tabeli koos materjali, mõõtude ja detailse infoga, Intuiti brand book-i(stiiliraamatu), et nende kuvandit ja olemust paremini mõista ning füüsilised kanganäidised, mis olid meie disaineri töölaual pideva uurimise all.

Pilt 2. Intuit by Softrendi poolt saadud füüsilised materjalid. Allikas: Nordic Render erakogu 2024

Koostöö etapid

Projektijuht Kert kirjeldab koostöö kulgu järgmiselt: ”Intuit tuli oma päringuga meie poole ning mõtlesime enda jaoks välja, kuidas me kliendi eesmärgini kõige paremini jõuame. Intuitil oli soov saada 3D pildid ilma dekoratiivse taustata. Peale meiepoolset pakkumist tegime Intuitiga ühise kohtumise, et disainer ja klient teineteist mõistaksid. Suhtlus oli meil väga vahetu ja lihtne, sest mõlema kontorid asuvad teineteisele väga lähedal, Haaberstis. Softrendi salongis saime tutvuda Intuiti reaalsete värvitoonidega, mudelite erisustega ja teiste pisidetailidega. Järgnevalt algas meiepoolne töö, mis hõlmas 3D modelleerimist ja pidevat tagasiside küsimist Intuitilt nii värvide kui materjalide osas, et koostöö alguse etapis juba kõik õigesti sujuks.”

Lõpptulemus            

Projekti lõpuks saime Intuitile valmis nii dekoratiivse taustaga kui taustata stuudio renderdused (3D pildid). Samuti lõime mõned variatsioonid – komplektid lauaga, lauata; mööbel varjuga, varjuta ning erinevates värvides. Projektijuhi Kerdi jaoks oli koostöö väga põnev: ”Sain põneva sissevaate Intuiti tootearenduse protsessi, mööbli tootmisesse ning müügiga uute kontseptsioonide välja arendamisse. Ettevõttes toimub pidev innovatsioon ja raamidest välja mõtlemine, mis toetab uute ideede loomist. Ka nende poolt pakutav kontseptsioon on midagi põnevat mööblitootjate turul – kliendile on kindlasti lihtsam ja kindlam, kui erinevad mööblitükid on oma ala ekspertide (Intuiti disainerite) poolt juba kokku miksitud ja koos toimima pandud.”

Kert lisab: ”Lõpptulemusena sai valmis suurem hulk 3D materjali. Intuitile avanes piiramatu võimalus oma tooteid presenteerida. Täna on võimalik kõik järgnevad ideed ja visioonid realiseerida nende samade 3D materjalidega ehk 3D mudelitega – näiteks lisada neile taustasid, visualiseerida terved töö- ja puhkealad, täiustada ja muuta valminud 3D mudelid, luua hoopis uued ideed ja tooted või luua animatsioonid ja elutruud kaadrid toodete kasutamisest.”

Pilt 3. Näide valminud 3D renderist taustata. Allikas: Nordic Render erakogu 2024
Pilt 4. Näide valminud 3D renderist taustata. Allikas: Nordic Render erakogu 2024

Disaineri kommentaar

Nordic Renderi disainer Nadezda vaatest aitasid teda 3D modelleerimisel ja visualiseerimisel kõige rohkem füüsilised näidised ja materjalid. ” Töö teeb lihtsamaks see, et ma saan näha mööblit päriselus, kontrollida väikseid detaile ja kangaid. Ka tagasiside kliendilt oli tõesti põhjalik, detailne, suhtlemine kliendiga on väga lihtne,” kirjeldab Nadezda. Samuti lisab ta, et iga kord kui ta Softrendiga töötab, siis õpib ta midagi juurde, kas siis modelleerimisviise, 3D texturing-i (3D objekti kattmine erinevate tekstuuridega) ja võimalusi, kuidas valgust sättida.

Pilt 5. Nordic Renderi disainer Nadezda Intuit by Softrend projekti keskel. Allikas: Nordic Render erakogu 2024

Kliendi tagasiside

Intuiti kommentaar koostöö kohta: ”Üldiselt oleme koostööga rahule jäänud. Ajaliselt on Nordic Render alati leidnud võimaluse meile vastu tulla, kui meil mõne tööga väga kiire on. Tellimused on hästi täidetud. Kui on soovi midagi lisada, näiteks kuidas meie tooteid veel atraktiivsemalt esitleda, siis saame neilt lisasoovitusi. Tihti ei oska me isegi küsida ega aimatagi, mida 3D võimaldab ja mida näiteks mujal maailmas mööblitööstuses rakendatakse, seda just kunstilise ja loova külje pealt.”

3D piltide eelis stuudiopiltide ees

Võtame lõpuks korra veel kokku, milliseid lahendusi või võimalusi pakuvad 3D pildid stuudiopiltide (fotograafi pildistatud fotode) ees.

Alustuseks tuleb veel öelda, et valik, kas valida 3D visuaale või fotograafi oma toodete presenteerimiseks, sõltub suurelt Sinu eesmärgist. Kui soovid pilte toodetest, mida veel füüsiliselt olemas ei ole, siis pakub 3D visualiseerimine selleks ideaalselt lahendust. Kui aga soovid oma toodet näha pärisinimese käes kasutamas või Sul on toode, mida on raske modelleerida 3D-s, siis võib Sind fotograaf aidata.

3D PILTIDE EELISED:

1. 3D renderitel ei ole piire ees. Läbi 3D tarkvarade ja programmide on võimalik luua ükskõik mis taust või toode, ükskõik mis vaatest või nurga alt.

2. 3D piltidega ei kaasne vajadus tooteid tootefotode valmimiseks kuhugi stuudiosse tassida ega puhastama hakata. Valmis toode, prototüüp või idee tootest võib ise asuda kasvõi Austraalias – 3D võimekus võimaldab luua visuaale vastavalt Sinu kirjeldusele.

3. 3D visualiseerimine võimaldab luua ühest tootest hästi palju variatsioone. Sa ei pea tootma sama diivanit erinevate kangastega, et seda presenteerida. 3D-s võime teha kasvõi ühte diivanit 100-s erinevas toonis ja vaates, ilma, et see päriselt veel eksisteerimagi peaks.

4. 3D visualiseerimine aitab Sinu ideed ellu tuua. Vahel võivad Sul olla küll ideed, aga mitte päris detailsed ja kindlad nägemused, kuidas need päriselus välja peaksid nägema või sobituma. Siin tuleb appi 3D disainer, kes oma tulevikku vaatava pilguga Sind aitab.

5. Mõni projekt vajab erinevatest toodetest pilte, kus nad oleksid tehtud täpselt samas kohast ja võimalikult sarnased – sellist tulemust on lihtsam ja puhtam saavutada 3D-ga

Pilt 6. Näide valminud 3D renderist taustaga. Allikas: Nordic Render erakogu 2024
Pilt 7. Näide valminud 3D renderist taustaga. Allikas: Nordic Render erakogu 2024
Pilt 8. Näide valminud 3D renderist taustaga. Allikas: Nordic Render erakogu 2024

Vajad koostööpartnerit, kes Sinu ideed ellu viiks? Nordic Renderis mõtleme terve koostöö vältel Sinuga kaasa ja peame oluliseks ka projekti lõppedes Sinu tegemistel ja kordaminekutel silma peal hoida.

Võta ühendust Nordic Renderi tegev- ja projektijuhi Kert Klementiga meili teel kert@nordicrender.com või telefonil+372 56201287.